خطوط عمومی و اختصاصی ارسال اس ام اس

کمیاب پیامک

برای شما هم در طول روز قطعا اس ام اس های مختلفی از کسب وکارهای مختلف و جاهای مختلف ارسال می شود . زمانی که شما آن اس ام اس ها را می خوانید می بینید که هر کدام از آن ها از شماره های مختلفی ارسال شده است . برخی از این شماره ها اعداد کم و برخی از این شماره ها اعداد زیادی دارد . عدد شروع این شماره ها نیز با همدیگر فرق دارد و متفاوت است و همگی شبیه هم نیستن اما برخی مواقع پیش شماره اول آن ها یکسان است . برای این که متوجه شوید قضیه این شماره ها چیست و چه تفاوتی با یکدیگر دارند می توانید تا انتهای این مقاله را مطالعه کنید تا آگاهی لازم و کافی را درباره خطوط عمومی و اختصاصی ارسال اس ام اس بدست بیاورید .

 

خط عمومی پنل اس ام اس

خطوط عمومی و خصوصی ارسال پیامک چیست ؟

هر یک از اپراتورهای اس ام اس همراه اول برای پیش شماره های مختص به خود را دارند و هر شماره ای که از آن برای شما اس ام اس می آید توسط پیش شماره ی اول آن معرف آن اپراتور مربوطه است . هر کدام از این خطوط ویژگی ها و مزیت ها و شاید معایبی برای خودشان دارند . در عین حال هر کدام از این اپراتورها قالب و فرمت ویژه ی خود برای اعداد و سیاست فروش خودشان را دارند . اگر شما قصد دارید در بخش بازاریابی اس ام اس برای اولین بار بودجه کنید و در این زمینه تبلیغاتی داشته باشید لازم است اطلاعاتی درباره این شماره ها بدست بیاورید تا بتوانید از ویژگی و خصوصیات این شماره ها استفاده کافی را ببرید .

زمانی که شما یک پنل ارسال اس ام اس  خریداری می کنید اولین کاری که نیاز است بعد از خریداری پنل انجام دهید تهیه خط ارسال می باشد . برخی شرکت های خدمات دهنده در زمینه ارسال اس ام اس زمانی که شما پنل پیام کوتاه از آن ها خرید می کنید به شما یک خط فقط جهت ارسال ارائه می دهند . این خط از نظر ما به عنوان خط عمومی تلقی می گردد . چرا که بین چندین کاربر از یک شرکت تقسیم شده و افراد زیادی از این خط برای ارسال اس ام اس های خود استفاده می کنند . البته طبق قوانین جدیدی که در یک سال اخیر توسط همراه اول وضع شده است ، هر کاربر برای خرید پنل و شروع ارسال اس ام اس های خود باید حتما خط ارسال اس ام اس خریداری نماید و شرکت های خدمات دهنده در زمینه ارسال اس ام اس ، نباید خط عمومی به کاربران و مشتریان خود ارائه کنند تا هر کاربر و مشتری برای خود خط خریداری نماید . زمانی که کاربر در ابتدای تهیه پنل اس ام اس ، خط نیز برای ارسال های اس ام اس خودش خریداری و تهیه می کند ، از نظر ما این خط به عنوان خط اختصاصی ارسال اس ام اس شناخته می شود .

 

———————————————————————

حتما  بخوانید :  راه ارتباط با مشتری با دریافت اس ام اس

——————————————————————-

 

تفاوت خطوط ارسال اس ام اس اپراتورها

همانطور که اشاره کردیم بسته به اینکه شماره خطوط ارسال اس ام اس ، با چه پیش شماره ای شروع شوند ، مربوطه به یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات پیام کوتاه می باشند . این شماره ها اغلب با عدد های 1000،2000،3000،5000 شروع می شوند که هر کدام از این پیش شماره ها برای یک شرکت تعریف شده است . این خطوط تفاوت های کمی با هم دارند . یکی از تفاوت های آن ها در سرعت ارسال اس ام اس است . برخی مواقع سرعت ارسال اس ام اس در یک اپراتور خوب و در اپراتور دیگری کند می باشد . بسته به اینکه زیر ساخت فنی ای که آن اپراتور برای مشتریان و نمایندگان خود تعریف کرده است ، کیفیت و سرعت ارسال اس ام اس ها توسط آن اپراتور تغییر می کند . تفاوت دیگری که این خطوط با یکدیگر دارند دریافت گزارش ارسال اس ام اس ها می باشد .

در هر یک از پنل های اس ام اس که شما از سامانه پیام کوتاه کمیاب تهیه می نمایید ، در صندوق پیامک و لیست پیامک های ارسالی می توانید گزارش ارسال اس ام اس های خود یا همان وضعیت اس ام اس های ارسالی را مشاهده کنید . در برخی از خطوط اس ام اس ، زمانی که شما ارسال خود را انجام می دهید ، وضعیت و گزارش ارسال آن اس ام اس به سرعت به سمت پنل برگشت داده می شود و شما می تواند چند ثانیه بعد از ارسال ، وضعیت آن ها را در لیست پیامک های ارسالی خود در پنل ببینید . اما خطوط ارسال برخی اپراتورها بدین شکل نیست و وضعیت و گزارش اس ام اس های ارسالی به سرعت به پنل برنمی گردد و شما با تاخیر می توانید وضعیت اس ام اس های ارسالی خود را مشاهده کنید . تفاوت دیگری که این خطوط ارسال اس ام اس با یکدیگر دارند در برگشت هزینه اس ام اس های ارسال نشده است که برخی از این خطوط هزینه اس ام اس های نرسیده را به مشتریان باز می گردانند اما در برخی از این خطوط این اتفاق به درستی انجام نمی گیرد . و در نهایت آخرین تفاوتی که این خطوط با یکدیگر دارند نحوه فروش و ارائه آن ها توسط اپراتورها می باشد که برخی اپراتورها شماره ها را به صورت رنج می فروشند و برخی اپراتورها به صورت تک تک شماره ها را به کاربران و نمایندگان خود می فروشند .

 

خط اختصاصی پنل اس ام اس

تفاوت خط عمومی و خط اختصاصی ارسال اس ام اس

همانطور که اشاره کوچیکی داشتیم از کلمه خطوط عمومی نیز مشخص است که خط عمومی یعنی خطی که به صورت اشتراکی بین چندین کاربر مورد استفاده قرار می گیرد . این خطوط عمومی صرفا جهت ارسال اس ام اس استفاده می شوند و کاربرانی که از این خطوط استفاده می کنند هیچ دریافت پیامکی در پنل اس ام اس خود ندارند . اما زمانی که کاربر خط اختصاصی از شرکت مربوطه برای پنل خود خریداری و تهیه می کند در حقیقت پنل اس ام اس 2 طرفه دارد که هم با آن پیامک ارسال می کند و هم اگر گیرندگان پیامک، به پیامک رسیده شده پاسخ بدهند صاحب پنل می تواند پاسخ آن ها را صندوق پیامک دریافتی پنل خود مشاهده نماید . شما با داشتن خط اختصاصی به قابلیت های دیگری در پنل اس ام اس خود دسترسی پیدا می کنید که در مقاله دریافت اس ام اس کاملا این موارد را برای شما توضیح داده ایم .

———————————————————————

حتما  بخوانید : ارسال لینک در اس ام اس

———————————————————————

کدام خطوط ارسال اس ام اس مناسب ترند ؟

اگر بخواهیم به این سوال در یک جمله پاسخ دهیم باید بگوییم که در واقع این خطوط ارسال اس ام اس از اپراتورهای مختلف، تفاوت زیادی با همدیگر در کیفیت و سرعت ارسال ندارند . در حقیقت از نظر فنی همگی این خطوط مانند یکدیگر کار می کنند و در سطح یکسانی هستند . اما قیمت در برخی از این اپراتورها با یکدیگر فرق دارد که شما باید در زمان خرید پنل اس ام اس به این موضوع توجه نمایید . جهت انتخاب بهتر این موضوع توسط شما ، در سامانه پیام کوتاه کمیاب ما در ابتدای کار از تمام اپراتورها برای شما خط عمومی ارسال جهت تست قرار می دهیم که شما ابتدا ارسال های تست خود را با این خطوط انجام دهید و کیفیت و سرعت ارسال ها را مد نظر قرار دهید تا بعد از آن بتوانید خط مناسب جهت کار خود را از هر یک از این اپراتورها تهیه نمایید .

شما در پنل اس ام اس سامانه کمیاب می توانید تمام از تمام این اپراتورها خط اختصاصی تهیه کنید تا بتوانید همزمان از تمام این خطوط استفاده نمایید . این قابلیت سامانه کمیاب برای مدیریت تمام خطوط در یک پنل ، باعث می شود اگر در حین ارسال های اس ام اس شما یکی از اپراتورها مشکل قطعی داشته باشد شما به راحتی بتوانید از خط دیگر و اپراتور دیگری استفاده کنید تا بتوانید ارسال های خود را به خوبی انجام دهید .

برگشت هزینه اس ام اس های نرسیده

در بین تمامی اپراتور ویژگی مشترکی که وجود دارد این است که هزینه اس م اس به کسانی که تبلیغات خود را مسدود کرده اند به پنل شما برگشت داده می شود . بعضی مواقع به این شماره های مسدود شده لیست سیاه نیز گفته می شود که این شماره ها با درخواست خود باعث شده اند که اس ام اس های تبلیغات انبوه کسب و کارها برایشان ارسال نشود . حال زمانی که شما در پنل اس ام اس کمیاب ، پیامک های خود را ارسال می کنید می تواند در صندوق پیامک و لیست پیامک های ارسالی ، وضعیت این شماره ها را مشاهده نمایید . شما می توانید لیست کل ارسال های روز جاری خود را مشاهده و لیست تمام شماره های بلک لیست را نظاره کنید . معادل با تعداد این شماره ها ، به موجودی ریالی پنل اس ام اس شما برگشت داده می شود . مدل دیگری که برای نرسیدن اس ام اس یا ارسال ناموفق وجود دارد حالتی است که شماره گیرنده در شبکه وجود نداشته باشد که برای این حالت در حال حاضر صرفا اپراتور 2000 بعد از گذشت 48 ساعت هزینه ارسال به چنین شماره هایی را به پنل شما برمیگرداند . با این خاصیت تعرفه ارسال از این اپراتورها طبیعتا بالاتر از بقیه اپراتورها می باشد و شما برای خرید خط از این اپراتور نیز هزینه بیشتری را پرداخت کنید .

سفارش و خرید خط اختصاصی

بعد ازخرید پنل در سامانه پیام کوتاه کمیاب ، کارشناسان ما شما را برای خرید خط اختصاصی راهنمایی می کنند . در هر یک از اپراتورها قوانین خاص خود برای خرید وجود دارد . برخی از اپراتورها برای تعداد ارقام و فرمت اعداد استاندارد خاص خود را تعریف کرده اند . برای مثال در اپراتور 3000 شماره 9 رقمی نداریم اما در اپراتورهای دیگر این تعداد وجود دارد . همچینن قیمت این خطوط اختصاصی بسته به تعداد ارقام آن و فرمت شماره ها از نظر رند بود ن یا غیر رند بودن ، نیز متفاوت است و در هر یک از اپراتورها بسته به سیاست آن اپراتور ، این قیمت ها برای شما استعلام و در صورت تایید ، برای شما خریداری می شود . کارشناسان ما در شرکت کمیاب آماده پاسخگویی به شما جهت راهنمایی و تهیه خط اختصاصی مناسب برای کسب و کار شما هستند .

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس