پنل اس ام اس چیست و چه کاربردهایی دارد

کمیاب پیامک

امروزه رقابت بین کسب و کارها به گونه ای شده است که هر کسب و کاری سعی بر این دارد که بهترین رسانه های تبلیغاتی را انتخاب کند و مخاطبان بیشتری را پوشش دهد تا با این افزایش پوشش مخاطبان ، در نهایت مخاطبان بیشتری را جذب کرده و تبلیغات موثرتری انجام دهد . در این مقاله قصد داریم شما را با این روش تبلیغات آشنا کنیم و به شما نشان دهیم که چه مواقعی نیاز است از این قابلیت استفاده کنید و با استفاده از این قابلیت چه نتایجی برای شما بدست می آید .

پنل ارسال پیامک

 

پنل اس ام اس چیست ؟

اگر بخواهیم خیلی ساده تعریف از پنل اس ام اس یا همان پنل پیام کوتاه داشته باشیم باید بگوییم نرم افزاری است تحت وب یا همان اینترنت که شما را بدون واسطه به اپراتورهای خدمات پیام کوتاه همراه اول و ایرانسل وصل می کند تا بتوانید مستقیما به مشترکین همراه اول و ایرانسل پیام تبلیغاتی خود را برسانید .

در حال حاضر پنل پیامک ارسال اس ام اس یکی از محبوب ترین روش های بازاریابی بین کسب و کارها می باشد . شاید شما هم متوجه شده باشید که دلیل این قضیه چیست و به چه علت پنل پیامک اینقدر موثر و محبوب بین همه افراد شده است . بله دلیل این قضیه این است که میتوان گفت که الان جمع کثیری از افراد در کشور دارای تلفن همراه بوده و ساعت های بسیاری از زمان روزانه خود را با گوش همراه خود در ارتباط هستند . پس زمانی که شما توسط پنل اس ام اس ، پیام تبلیغاتی خود را به افراد ارسال می کنید احتمال خواندن و موثر واقع شدن این روش بشدت بالا میرود و سرعت اجرای این روش از تبلیغات واقعا غیر قابل انکار است .

پر واضح است که شما نمی توانید با گوشی شخصی خود نیز به افراد مختلف پیامک انبوه دهید و حتی اگر حوصله این قضیه را داشته باشید ، محدودیت ارسال را دارید و بیش از یک تعداد مشخص نمی توانید در روز پیام کوتاه ارسال کنید . اما در پنل پیام کوتاه شما هیچ گونه محدودیتی روی تعداد ندارید و به تعداد نامحدود و با سرعت بالا می توانید پیام های تبلغاتی خود را به افراد مختلف ارسال کنید .

در ادامه ی این مقاله قصد داریم شما را با ویژگی ها و قابلیت های یک پنل پیام کوتاه آشنا کنیم تا شما بتوانید برای خرید و تهیه پنل اس ام اس آگاهی کافی داشته و بهترین پنل اس ام اس که می تواند برای شما موثر باشد را تهیه کنید .

 

پنل پیامکی

 

امکانات و قابلیت های پنل پیام کوتاه

اگر بخواهیم به صورت کلی به قابلیت ها و ویژگی های یک پنل پیام کوتاه بپردازیم ، از دیدگاه کلی این قابلیت های به 2 دسته کلی تقسیم می شوند . قابلیت هایی که درباره ارسال پیامک وجود دارند و قابلیت هایی که درباره دریافت پیامک وجود دارند .
قابلیت هایی که درباره ارسال وجود دارند به عنوان مثال می توان به ارسال پیام تکی ، ارسال پیامک گروهی ، ارسال زمان دار و در آینده ، ارسال به دفترچه تلفن از نظر ارتباطات و همچنین ارسال های هدفمند کد پستی ، شهر و استان ، مشاغل و اصناف ، از نظر تبلیغات اشاره کرد . شاید این سوال برای شما بوجود آید که قابلیت های ارسال ام اس چه تفاوتی دارند . در پایین به مواردی از این قبیل اشاره می کنیم .

———————————————————-

حتما بخوانید : صندوق پیامک دریافتی و دریافت رایگان اس ام اس در پنل پیام کوتاه

———————————————————-

قابلیت های موجود در پنل اس ام اس برای اهداف ارسال

برخی قابلیت ها حتما می بایستی در یک پنل اس ام اس وجود داشته باشند تا از آن پنل به عنوان یک پنل اس ام اس خوب نام ببریم . این قابلیت ها عبارت است از : ارسال پیامک بر اساس کد پستی ، منطقه ای و جغرافیایی – ارسال پیامک بر اساس شهر و استان – ارسال پیامک به پیش شماره های همراه اول – ارسال پیامک بر اساس رده بندی سنی و تفکیک جنسیت – ارسال پیامک به بانک مشاغل و اصناف . ارسال به دکل BTS ایرانسل .

برای هر کدام از این موارد توضیح مختصری می دهیم و اطلاعات کاملتر را می توانید در مقاله امکانات سامانه پیام کوتاه کمیاب اس ام اس مشاهده کنید .

ارسال پیامک بر اساس کد پستی : برای زمانی است که شما می خواهید متن خود را بر اساس نقشه و کد پستی به ساکنین یک منطقه مشخص از یک شهر ارسال کنید که شرح آن را در مقاله راهنمای ارسال منظقه ای بر اساس کد پستی توضیح دادیم .

ارسال پیامک بر اساس شهر و استان : زمانی که شما بخواهید به کل یک شهر و یا یک استان پیامک تبلیغاتی خورد را ارسال کنید .

ارسال به پیش شماره های همراه اول : زمانی که شما بخواهید متن پیامک خود را فقط به یک سری از پیش شماره های همراه اول ارسال کنید .

ارسال رده بندی سنی و تفکیک جنسیت : برای زمانی است که شما بخواهید به یک جنسیت خاص و برای بازه سنی مشخص ارسال انجام دهید .

ارسال به بانک مشاغل و اصناف : زمانی که شما بخواهید فقط به برخی از مشاغل و اصناف پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید .

ارسال به دکل BTS ایرانسل : برای زمانی است که شما بخواهید به افرادی که اخیرا از یک منطقه مشخص عبور کده اند پیامک تبلیغاتی خود را ارسال کنید .

قابلیت های دریافت اس ام اس :

اما اگر بخواهیم در مورد قابلیت هایی صحبت کنیم که به دریافت اس ام اس مربوط می شوند اشاره کنیم باید درباره تمام قابلیت هایی صحبت کنیم که توسط دریافت پیامک در سامانه عمل خاصی را انجام می دهند مثلا منشی اس ام اس ، نظر سنجی ، مسابقه و …

مشاهده وضعیت اس ام اس های ارسال شده :
یکی از قابلیت های مهمی که در یک پنل اس ام اس حتما باید وجود داشته بحث گزارش و مشاهده وضعیت اس ام اس های ارسالی می باشد . زمانی که شما پیام های تبلیغاتی خود را ارسال می کنید وضعیت پیام های ارسالی شما به چندین وضعیت وجود دارد . وضعیت های مختلفی در این حالت وجود دارد شامل موارد زیر :
– رسیده به گوشی : نشان دهنده رسیدن پیام کوتاه به مخاطب می باشد
– رسیده به مخابرات : بدین معنی است که گوشی مشترک مورد نظر خاموش بوده و زمانی که گوشی شخص روشن شود پیام کوتاه به شخص خواهد رسید .
– نرسیده به گوشی : در صورتی که خط شخص مورد نظر برقرار نباشد یا به هردلیل جمع آوری گردیده باشد و یا زمان ارسال ، خطایی در اپراتورهای پیام کوتاه رخ داده باشد این وضعیت به شما نمایش داده می شود .
– لیست سیاه : برخی مخاطبان شماره های خود را برای عدم دریافت پیامک های تبلیغاتی بسته اند و شما نمی توانید به آن ها پیامک ارسال کنید . در صورتی که مخاطب شما پیامک شما را به علت لیست سیاه بودن دریافت نکند شما می توانید وضعیت پیامک وی را در صندوق پیامک ارسالی پنل اس ام اس مشاهده کنید . در نظر داشته باشید ارسال پیامک لیست سیاه انجام میشود .

 

پنل ارسال پیامک

 

پنل پیامک چه کاربردهایی و استفاده هایی دارد ؟

اگر بخواهیم در مورد کاربردها و استفاده هایی که پنل پیام کوتاه برای افراد دارد صحبت کنیم بهتر است این موضوع را به ازای کسب و کارها و نوع فعالیت آن ها تقسیم بندی و مشخص کنیم تا بهتر بتوانیم مزیت های آن ها را برای اصناف و مشاغل مشخص کنیم . برخی از کابردهای پنل پیام کوتاه برای کسب و کارها و مشاغل مختلف را به عنوان مثال در پایین ذکر می کنیم

———————————————–

حتما بخوانید : ارسال پیامک انبوه منطقه ای و کد پستی

————————————————

مزیت پنل اس ام اس برای شعب بیمه :

 

– اطلاع رسانی های مناسبتی به مشتریان
– اطلاع رسانی منقضی شدن بیمه نامه ها
– اطلاع رسانی تخفیفات بیمه ای
– اطلاع رسانی خدمات جدید و بیمه نامه های جدید

 

مزیت پنل اس ام اس برای مدارس و آموزشگاه ها :

 

– اطلاع رسانی ساعت کلاس ها
– اطلاع رسانی به اولیا و مربیان
– اطلاع رسانی کلاس های جدید و خدمات جدید مدرسه و آموزشگاه
– اطلاع رسانی در مورد تعطیلات احتمالی و …

 

مزیت پنل اس ام اس برای مساجد و مراکز مذهبی و فرهنگی :

 

-اطلاع رسانی های مناسبتی و تبریک
– اطلاع رسانی تشکیل جلسات مختلف به اعضا
– اطلاع رسانی درباره برنامه های مختلف در حال تشکیل در مسجد
– ایجاد صندوق انتقادات و پیشنهادات

 

مزیت پنل اس ام اس در تعاونی ها ، بانک ها و قرض الحسنه ها :

 

– اطلاع رسانی در مور تسهیلات به مشتریان
– اطلاع رسانی در مورد موعد پرداخت اقساط به مشتریان
– اطلاع رسانی نرخ سود در طرح های مختلف تسهیلات به مشتریان
– اطلاع رسانی در مورد موعد تحویل وام به مشتریان
– تبریک و قدردانی از مشتریان خوش حساب

 

مزیت پنل اس ام اس برای سازمان های دولتی :

 

– اطلاع رسانی درباره مناسبت ها و تشکر از کارمندان سازمان
– اطلاع رسانی در مورد آخرین اخبار و تحولات سازمان
– اطلاع رسانی در مورد زمان پرداخت حقوق به کارمندان
– اطلاع رسانی درباره تشکیل جلسات در سازمان

در این مقاله سعی بر آن شد که آگاهی لازم به شما به عنوان خواننده ، در مورد ماهیت پنل اس ام اس و اینکه پنل اس ام اس چه کاربردهایی می تواند داشته باشد ارائه دهیم . قطعا کاربردهای پنل اس ام اس بر اساس کسب و کار شما و فعالیت تجاری شما می تواند متفاوت باشد . قابلیت های بسیاری در نرم افزارهای ارسال پیام کوتاه گنجانده شده است اما همه ی آن ها برای همه مشاغل مناسب نیست و استفاده ای برای آن ها ندارد . ما در سامانه پیام کوتاه کمیاب به صورت 24 ساعته آماه مشاوره درباره مزیت های پنل اس ام اس بر طبق کسب و کار شما هستیم .

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس