پنل پیامکی کمیاب

امکانات پنل پیامک | امکانات پنل اس ام اس | امکانات سامانه پیامک

در این صفحه میخواهیم به بررسی امکانات پنل پیامک یا امکانات سامانه پیامک  کمیاب بپردازیم . این صفحه به شما کمک خواهد کرد که با توجه به کسب و کار خود امکاناتی که از پنل پیامک  برای شما مفید خواهد بود را انتخاب کنید . تلاش ما بر این است بتوانیم گزیده ای از کلیه امکانات سامانه را به صورت مختصر و مفید برای شما شرح دهیم . همچنین سعی می کنیم امکاناتی که بیشتر توسط کاربران استفاده شده و برایشان موثر و مفید واقع شده است را ، توضیح دهیم .امکانات پنل پیام کوتاه کمیاب اس ام اس


اصولا امکانات پنل های پیام کوتاه بصورت کلی از نظر اهداف کاربران به 2 دسته تقسیم می شوند . دسته اول امکاناتی هست که برای ارتباطات شما با مخاطبان خود استفاده می شود . دسته دوم امکاناتی از پنل اس ام اس هست که برای تبلیغات شما بصورت پیامک استفاده می شود .
بر همین اساس ما امکانات پنل پیام کوتاه کمیاب را بصورت مجزا در دو دسته برای شما شرح می دهیم .


امکانات پنل پیامک


امکانات پنل پیام کوتاه جهت ارتباطات 

 

ارسال پیامک تکی :  زمانی که شما بخواهید فقط به یک مخاطب پیامک ارسال کنید و می خواهید با وارد کردن شماره او  ، این کار بصورت سریع انجام گیرد از منوی ارسال پیامک تکی استفاده می کنید .

ارسال پیامک گروهی :  اگر  شما قصد داشته باشید به چندین نفر به صورت همزمان پیامک ارسال کنید باید از قابلیت ارسال پیامک گروهی در سامانه پیام کوتاه کمیاب استفاده نمایید . 

ارسال پیامک پویا :  در صورتی که شما قصد داشته باشید که به گروهی از افراد پیامک ارسال کنید و متن پیامک با مشخصات و نام و نام خانوادگی هر شخص ارسال شود باید از قابلیت ارسال پیامک پویا در پنل پیام کوتاه کمیاب استفاده نمایید . 

ارسال پیامک پیشرفته :  زمانی که شما قصد داشته باشید به جمعی از افراد پیامک ارسال کنید اما قصد ارسال به همه افراد را نداشته و تنها  میخواهید به برخی از آن ها پیام کوتاه ارسال کنید  باید از قابلیت ارسال پیامک پیشرفته در پنل پیام کوتاه کمیاب اس ام اس  ،  استفاده نمایید . 

ارسال پیامک از فایل اکسل : برخی مواقع ممکن است نیاز داشته باشید به هر شماره متن پیام کوتاه متفاوتی داشته باشید  . بدین معنی که به شماره اول متن مجزا و به شماره دوم متن مجزا و به همین ترتیب متن های متفاوت به هر شماره ارسال شود . در این صورت باید از قابلیت ارسال پیامک از فایل اکسل در سامانه کمیاب استفاده نمایید . 

ارسال پیامک تکی در آینده :  مشابه ارسال پیامک تکی می باشد با این تفاوت شما دوست دارید متن پیام کوتاه  در زمان مشخص شده ای برای مخاطب ارسال گردد . 

ارسال پیامک گروهی در آینده : این گزینه هم  مشابه ارسال پیامک گروهی می باشد با این تفاوت که شاید شما قصد داشته باشید متن ارسال پیامک را در حال حاضر تنظیم ولی در ساعتی خاص ارسال گردد . برای این منظور باید از قابلیت ارسال پیامک گروهی در آینده  استفاده نمایید . 

ارسال پیامک تکی به صورت دوره ای : گاهی مواقع شاید نیاز داشته باشید یک متن پیام کوتاه در دوره های زمانی مختلف برای 1 مخاطب به صورت تکراری ارسال گردد . برای این هدف باید از منوی ارسال پیامک تکی بصورت دوره ای استفاده نمایید . 

ارسال پیامک گروهی به صورت دوره ای : مشابه با قابلیت ارسال پیامک تکی به صورت دوره ای می باشد با این تفاوت که شما قصد ارسال پیامک در دوره های زمانی یکسان  به جمعی از مخاطبان را داشته باشید . 

ارسال پیامک در سر رسید تاریخ خاص :   این قابلیت از سامانه پیام کوتاه کمیاب ، بیشترین استفاده را از سوی کاربران سامانه دارد . به این صورت که شما می توانید  یک متن پیام کوتاه را برای روزی خاص و ساعتی خاص تنظیم کنید تا در موعد مقرر  ، این پیام کوتاه برای مخاطب مورد نظر ارسال گردد . 

دفترچه تلفن : در ابتدای استفاده از پنل پیام کوتاه کمیاب ، شما باید لیستی از مخاطبین خود را توسط قابلیت دفترچه تلفن ذخیره نمایید . مشخصا این قابلیت برای ارتباطات شما با مخاطبان قبلی خود مورد استفاده قرار می گیرد . همچنین هر مشتری یا مخاطب جدیدی از سوی شما جذب شود باید شماره شخص در دفترچه تلفن سامانه پیام کوتاه شما   به مخاطبان قبلی اضافه گردد .  اضافه کردن شماره ها به روش های مختلفی در سامانه  انجام می گیرد که شما می توانید به صورت تکی و گروهی با روش های مختلف شماره های خود را به دفترچه تلفن سامانه اضافه کنید . این روش ها  در راهنمای سامانه پیام کوتاه توضیح داد خواهد شد .

صندوق پیامک :  کلیه پیام های که شما به مخاطبان خود ارسال می کنید را در صندوق پیامک خود در سامانه می توانید مشاهده نمایید . این پیامک ها ، پیام های ارسالی شما می باشند . همچنین در صورتیکه مخاطبان شما پیام کوتاه شما را جواب بدهند می توانید در صندوق پیامک سامانه پیام کوتاه خود آن ها به عنوان پیامک های دریافتی مشاهده کنید . 

منشی پیامک : یکی از قابلیت های جذاب سامانه پیام کوتاه کمیاب منشی پیامک بوده که برای بسیاری از کاربران مفید و موثر واقع شده است . گاهی مواقع نیاز است شما بتوانید تنظیماتی را انجام دهید که سامانه پیام کوتاه شما به ازای دریافت  متنی خاص ،  متن مطابق با آن را به مخاطب ارسال کند . به عنوان مثال شما دوست دارید اگر مشتریان شما عدد 20 را به شماره سامانه پیام کوتاه شما ارسال کردند ، آدرس شرکت شما برای آن ها بصورت اتوماتیک ارسال شود . همچنین شما می توانید از قابلیت های پیشرفته تری در منشی پیام کوتاه استفاده نمایید که در آینده سعی می کنیم بیشتر آن ها را توضیح داده و در قسمت راهنمای استفاده از پنل پیام کوتاه کمیاب ، نیز به آن ها اشاره کنیم . 

مسابقه : حتما شما مسابقه های پیام کوتاه را در رسانه ها مشاهده کرده اید . همانند این مسابقه ها را ، شما نیز می توانید در سامانه پیام کوتاه کمیاب تنظیم و راه اندازی کنید . مسابقه ها با 1 سوال و چندین گزینه به عنوان جواب تنظیم گردیده  و برگزار کننده مسابقه جواب صحیح را مشخص کرده و سامانه به صورت تصادفی از بین افرادی که جواب درست را به سامانه ارسال کرده اند ، برنده مسابقه را انتخاب می کند . 

نظرسنجی : گاهی نیاز است شما جهت بررسی رضایت مشتریان  و مخاطبان خود و اگاهی از رضایت آن ها نظرسنجی برگزار کنید . بدین صورت شما با تنظیم کردن چندین گزینه  می توانید به مشتریان حق انتخاب گزینه ها را بدهید و نتیجه نظرات آن ها را در قالب نمودار مشاهده کنید . 

الگوی پیامک : جهت صرفه جویی در زمان ، شما می توانید متن پیامک هایی که می دانید از آن ها همیشه در آینده استفاده می کنید را توسط قابلیت الگوی پیامک ایجاد کنید و در زمان ارسال پیام کوتاه از آن ها استفاه کنید . 

قالب متن پویا :  برخی مواقع نیاز است متن پیام کوتاه بر اساس یک ساختار مشخص و از پیش تعریف شده ای ارسال گردد . این ساختار می تواند در قالب اطلاع رسانی به منظور اهداف خاص ارسال گردد . یکی از نمونه های این صحبت ما را در متن پیامک های انقضا بیمه نامه ها مشاهده می کنید . اگر قصد ارسال پیامک با ساختاری از پیش تعریف شده را دارید باید از قابلیت قالب متن پویا استفاده کنید . 

مدیریت لیست :  یکی از موارد خوب و مفیدی از سامانه پیام کوتاه است که شما می توانید توسط آن یک لیست معادل با یک فایل اکسل را ایجاد کنید. این لیست ایجاد شده ، در منشی پیامک نیز می تواند استفاده شود که به ازای دریافت متن مشخص توسط سامانه ، این لیست کنترل گردد و جواب مخاطب بر اساس  ساختار تعریف شده برایش ارسال گردد . 

کنترل پنل مویابل : یکی از قابلیت های جذاب سامانه پیام کوتاه کمیاب  می باشد که شما در زمانی که دسترسی به اینترنت ندارید می توانید با تنظیم کردن سامانه طوری اقدام کنید که با ارسال یک پیامک به شماره موجود در سامانه پیام کوتاه ، عملی خاص اتفاق بیفتد مثلا  با ارسال عددی تنظیم شده توسط شما ، سامانه  یک ارسال پیامک گروهی انجام دهد . 

ارسال پیامک از آدرس : شما می توانید بدون مراجعه به سامانه پیام کوتاه ، از طریق آدرس url  سایت ، پیامک خود را بفرستید . این قابلیت هم توسط برنامه نویس ها و توسعه دهنده های وب  قابل استفاده می باشد . 

ارسال پیامک از وب سرویس : یکی از مفید ترین قابلیت هایی که در سایت های مختلف جهت ارسال پیام کوتاه استفاده می گردد ارسال پیامک از طریق وب سرویس  می باشد که بشدت بین برنامه نویسان  و توسعه دهندگان وب محبوب می باشد . اگر شما قصد داشته باشید در سایت اختصاصی خود ، زمانی که کاربران عمل خاصی انجام دهند  مثلا محصولی خرید کنند ، برای  آن ها پیام کوتاه ارسال گردد . بدین منظور توسط تعریف کردن شروطی که باید توسط برنامه نویس شما تعریف گردد ، توسط قابلیت وب سرویس ، به سامانه پیام کوتاه خود متصل شده و پیام کوتاه شما ارسال می گردد . 

تا این مرحله درباره قابلیت هایی توضیح دادیم که جهت ارتباطات شما با مخاطبان خود در سامانه پیام کوتاه استفاده می شود .  در این قسمت می خواهیم به قابلیت هایی اشاره کنیم که جهت تبلیغات شما و جذب مشتریان جدید استفاده می گردد . 


امکانات پنل اس ام اس


امکانات پنل پیام کوتاه کمیاب جهت تبلیغات  

 

ارسال پیامک بر اساس کد پستی

در سامانه پیام کوتاه کمیاب ، نقشه شهر ها ی مختلف کشور  که بر اساس کد پستی تفکیک شده اند ، درج شده است . بدین صورت که قسمت های مختلف یک شهر در نقشه توسط 4 یا 5 رقم اول کد پستی مجزا شده است و شما می توانید بر اساس این اعداد   به ساکنین آن منطقه پیامک خود را ارسال کنید . این قابلیت بسیار مورد توجه کاربران سامانه قرار گرفته است چون می تواند هزینه سوخت و هدررفت پیامک های شما را کاهش دهد و پیامک های شما را بر اساس تقسیم بندی جغرافیایی فقط به مناطقی خاص تقسیم کند. 

ارسال پیامک به شهر و استان

در برخی مواقع کاربران قصد دارند تفکیک بندی جغرافیایی خود را گسترش دهند و پیام کوتاه خود را به یک استان یا شهرستان ارسال کنند . برای این منظور می بایست از قابلیت ارسال پیام کوتاه به شهر و استان در سامانه پیام کوتاه کمیاب اس ام اس استفاده کنند. 

ارسال پیامک به شماره های ایرانسل

اغلب مواردی که برای قابلیت های سامانه پیام کوتاه   جهت تبلیغات ذکر کردیم  برای شماره های همراه اول مورد استفاده قرار می گیرد .  قابلیتی را در سامانه پیام کوتاه کمیاب به صورت مجزا در نظر گرفتیم که بتوانید به شماره های ایرانسل  نیز بر اساس شهر و استان  یا حتی بر اساس کد پستی به ساکنین منطقه مورد نظر خود را بفرستید . در این قابلیت پارامتری هم مهیا شده است که بتوانید تفکیک بندی بر اساس جنسیت افراد هم داشته باشید  . بعنوان مثال از ساکنین یه منطقه خاص فقط خانم های منطقه را برای ارسال پیام کوتاه مورد هدف قرار دهید . 

ارسال پیامک به بانک مشاغل

یکی از جذابترین قابلیت های سامانه پیام کوتاه کمیاب  که در جهت تبلیغات و جذب مشتریان جدید استفاده می شود ، قابلی ارسال پیامک به بانک مشاغل و اصناف است . با توجه به قدمت و سابقه زیاد سامانه پیام کوتاه کمیاب توانسته ایم در طول این چند سال بانک مشاغل از صنوف مختلف در استان های مختلف جمع آوری کنیم تا کاربران سامانه ی ما بتوانند هر چه بیشتر تبلیغات خود را هدفمند کنند  و بتوانند بازدهی تبلیغات خود را هر چه بیشتر بهبود ببخشند . هر چه بتوانیم توسط این قابلیت سامانه پیام کوتاه کمیاب ، بازدهی کاربران خود را بالا ببریم آن ها می توانند نفرات و مخاطب بیشتری را جذب و در آینده  از قابلیت های ارتباطی  پنل پیام کوتاه کمیاب استفاده کنند . 

ارسال پیامک به تفکیک جنسیت و رده بندی سنی  : 

توسط این قابلیت در سامانه پیام کوتاه کمیاب ، می توانید دایره تبلیغات خود را محدود تر کنید و با محدود کردن آن هزینه تبلیغات خود را کم کنید و مازاد هزینه تبلیغاتی خود را به صرفه تر و در مسیرهای دیگر استفاده کنید .  بر اساس تقسیم بندی ای که اپراتورهای پیام کوتاه همراه اول انجام داده اند ، سامانه پیام کوتاه کمیاب شما را به بانک اطلاعاتی  تهیه شده از سوی آن ها وصل می کند . شما می توانید مخاطبان را از یک جنسیت  یا حتی از یک رنج سنی خاص  انتخاب کنید . 

ارسال پیامک به دکل BTS ایرانسل

توسط این قابلیت که توسط اپراتور ایرانسل فراهم شده و در سامانه پیام کوتاه کمیاب نیز ارائه شده است شما می توانید به افرادی که اخیرا در محدوده دکل بی تی اس ایرانسل یک منطقه حضور داشته اند پیام خود را ارسال کنید . این قابلیت بشدت توسط کسب و کار ها مورد استقبال واقع شده است و تاثیر بسیار زیادی در تبلیغات و بازاریابی پیامکی برای کسب و کارها داشته است . 

در این صفحه سعی بر آن شد  ، شما را با قابلیت های سامانه پیام کوتاه کمیاب آشنا کنیم . چشم انداز ما در سامانه پیام کوتاه کمیاب اس ام اس  این است که بتوانیم جدیدترین قابلیت ها و کاربردی ترین امکانات سامانه های پیام کوتاه را جمع آوری کنیم . امید است بتوانیم در آینده قابلیت های جدیدی را نیز به امکانات قبلی اضافه کنیم . 

 

 

درباره کمیاب پیامک

شرکت رهپویان آینده ساز ارتباطات نوژان  در سال ۱۳۹۰ شروع به کار نمود و در مدت ۱1 سال از فعالیت خود در زمینه‌های مختلف IT و فن آوری اطلاعات فعالیت نموده است، در طول مدت فعالیت خود با سازمان‎ها، شرکت‎ها و اشخاص حقیقی و حقوقی بسیاری همکاری داشته است، مشتریان ما همواره به دنبال بهترین‎ها هستند و تمام سعی ما بر این است تا خدماتی  حرفه‎‌ای، استاندارد و با  کیفیتی مطلوب به آنها ارائه نماییم.

 

خانهپنل smsواتس اپتماس