معرفی و بررسی پنل بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای

کمیاب پیامک

بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای یکی از بهترین شیوه هایی است که می توان در استراتژی های تبلیغاتی مورد استفاده قرار داد. همواره این سوال مطرح می شود که کسب و کار های نوپا و کوچک برای استفاده از استراتژی های بازاریابی پیامکی به چه ابزار و پنل هایی احتیاج دارند تا بتوانند با بهترین بازده، فرآيند بازاریابی را به انجام برسانند. به طور کلی، پنل پیامکی این امکان را در اختیار صاحبان کسب و کار قرار می دهد که به تعداد زیادی از شهروندان دسترسی داشته و درباره شروع فعالیت یا تخفیف های ارائه شده اطلاع رسانی کنند. حال اگر قصد داشته باشید این فرآیند را به صورت منطقه به منطقه و تفکیکی انجام دهید، می بایست چطور این کار را انجام داد؟

 

این سوال برای مدت ها توجه و تمرکز من را به خود مشغول کرده و به دنبال راهی برای انجام آن بودم. تا اینکه صاحب یک کسب و کار در حوزه پوشاک، با من ارتباط گرفته و برای انجام تبلیغات در محله های اطراف مشاوره و راهنمایی خواست. صاحب این کسب و کار تصمیمی گرفته بود که برای تبلیغ و شناساندن کسب و کار خود به شهروندان، نسبت به ارسال رایگان محصولات اقدام نماید. او قصد داشت این کار را در ابتدا فقط برای محله خود و سپس محله های اطراف انجام دهد.

این موضوع سبب شد تا به این قضیه فکر کنم که چطور می شود ارسال اس ام اس منطقه ای در تهران را عملیاتی کرده و به اجرا رساند. زیرا این روش به عنوان یکی از بهترین شیوه های بازاریابی پیامکی است که می توان برای بهبود کسب و کار از آن کمک گرفت. در ادامه قصد داریم تا به بررسی بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای بپردازیم و نکاتی را پیرامون آن شرح دهیم.

 

ابزار های ارسال اس ام اس منطقه ای در تهران

پنل پیامکی دارای چند ماژول متفاوت است که برای ارسال پیامک منطقه ای در تهران به کار برده می شود. اگر قصد دارید پیامک های خود را برای سیم کارت های ایرانسل و همراه اول استفاده نمایید، می توانید این کار را به واسطه ابزار های زیر به انجام برسانید.

 

ارسال پیامک از روی نقشه

یکی دیگر از ابزار های پنل برای زمانی طراحی شده است که قصد دارید از روی نقشه پیامک های مورد نظر خود را ارسال نمایید. در این زمان است که می توانید از قابلیت های پیامپ استفاده نمایید. برای استفاده از این قابلیت می توانید وارد صفحه اصلی شده و گزینه پیامپ را برگزینید. سپس شهر تهران را انتخاب کرده و از روی نقشه، محله ای که قصد ارسال پیامک به آن را دارید، انتخاب نمایید. هنگامی که این مراحل را به درستی طی می کنید، تعداد شماره های همراه اول و ایرانسل در این ناحیه، به نمایش درآمده و می توانید فرآیند ارسال اس ام اس منطقه ای در تهران را آغاز نمایید.

 

ارسال پیامک از روی نقشه

 

برای مثال اگر حوزه کاری شما مرتبط با عطر و ادکلن است، می توانید در مناسبت هایی که افراد بیشتر برای خرید این محصولات اقدام می کنند، مانند عید نوروز، شب یلدا، ولنتاین و روز مادر، جشنواره های تخفیف خود را اطلاع رسانی نمایید. برای این کار فقط کافی است تا متن پیام خود را انتخاب کرده و با استفاده از گزینه پیامپ نسبت به ارسال پیام اقدام نمایید. حتی می توانید به مدت ۷ روز، پیامک مورد نظر خود را برای ۷ منطقه ارسال کرده و به خوبی کمپین های خود را اطلاع رسانی کنید.

 

ارسال پیامک از روی کدپستی

حال به این سوال می رسیم که ارسال پیامک از روی کد پستی چگونه است؟ همه ما هنگامی که برای فعالسازی سیم کارت تلفن همراه خود اقدام کردیم، اطلاعاتی از جمله کدپستی را در اختیار اپراتور تلفن همراه خود قرار دادیم. به طور کلی، کد های پستی در یک بانک اطلاعاتی تجمیع شده و در دسترس هستند. اما این قابلیت در چه مواقعی مورد استفاده قرار می گیرد؟

اگر قصد دارید برای شماره های جدید یا سیم کارت هایی که به تازگی فعال شده اند پیامک ارسال کنید، این روش برایتان کاربرد دارد. برای این کار لازم است وارد پنل شده و گزینه ارسال پیامک از طریق کد پستی همراه اول یا ایرانسل را برگزینید. سپس ۵ شماره اول کدپستی منطقه مورد نظر را وارد کرده و پیامک خود را ارسال می کنید.

برای مثال تصور کنید که یک کلینیک زیبایی می خواهد محصولات و پکیج های خود را با تخفیف ویژه ای به مشتریان عرضه نماید. در این وضعیت طبیعی است که شیوه اتخاذ شود برای اینکه در ابتدا تبلیغات در زمینه محدودی تست شود. سپس اگر استراتژی تبلیغاتی موثر واقع شد، محدوده تبلیغات را افزایش دهند. این کلینیک با استفاده پنل می تواند در کمتر از چند دقیقه نسبت به ارسال پیامک های خود اقدام نماید.

 

ارسال پیامک با استفاده از ابزار BTS

این قابلیت برای کسب و کارهایی مناسب خواهد بود که می خواهند پیامک های تبلیغاتی شان برای خطوط ایرانسل ارسال شود. این ابزار شیوه خاصی را برای شناسایی شماره های هر منطقه به کار می بندد. بدین شکل که دکل هایی با نام BTS وجود دارند که این ابزار اطلاعات خط ها را از آن دریافت می کند. در این روش خط هایی مورد توجه هستند که از ساعت ۱۲ الی ۲ شب از این دکل ها آنتن دریافت کرده اند. پس در این روش می توانید مطمئن باشید که خط هایی که به آن ها پیام ارسال می کنید، متعلق به نواحی مورد نظر هستند.

برای استفاده از این قابلیت لازم است تا حداقل ۷۲ ساعت قبل، درخواست آن را ارسال نمایید. شرکت ایرانسل تنها تا ساعت ۸ شب پشتیبانی ارسال این گونه پیامک ها را به انجام می رساند. پس لازم است برای استفاده از این قابلیت هرچه زودتر درخواست خود را ارسال کرده و سپس قبل از ۸ شب پیام را ارسال نمایید. این روش گزینه ای مناسب برای رستوران ها، قنادی ها و کافه هایی به شمار می آید که قصد دارند مشتریان زیادی را در محله خود جذب کنند.

 

مزایای ارسال اس ام اس منطقه ای تهران

در مطالب فوق سعی شد تا آشنایی مختصری با بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای انجام شود. در ادامه به بررسی مزایای این ابزار پرداخته و کاربرد آن را مورد بررسی قرار می دهیم.

 

اطلاع رسانی درباره ارسال رایگان محصولات

 

ارسال رایگان محصولات جزو مواردی است که فروشگاه های بزرگ و کوچک در مناسبت های مختلف برای مشتریان خود در نظر می گیرند. توصیه می شود این مزایا را صرفا برای مناطق نزدیک اجرایی کنید تا برایتان به صرفه و سودآور باشد. بدین منظور می توانید پیامک تبلیغاتی حاوی اطلاعات جشنواره را برای ساکنان مناطق نزدیک ارسال نمایید. مثلا فروشگاه های پوشاک می توانند در تایم هایی که مشتری زیادی دارند، محصولات را به صورت رایگان ارسال کنند و این موضوع را از طریق پیامک به مناطق مورد نظر اطلاع رسانی کنند.

 

اطلاع رسانی تخفیف ویژه روز های هفته

برخی از فروشگاه نیز در اواخر هفته مشتریان زیادی داشته و در اوایل و اواسط هفته فروش کمتری را تجربه می کنند. در این شرایط می توان از قابلیت بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای استفاده کرده و تخفیف هایی که برای روزهای خلوت در نظر گرفته می شود را اطلاع رسانی کرد. بدین شکل فروش اوایل و اواسط هفته نیز به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت. البته لازم است تا این موضوع را مورد توجه قرار دهید که مشتریان، ترجیح می دهند خرید های در طول هفته را از فروشگاه های محلی و نزدیک انجام دهند. به همین دلیل ارسال اس ام اس منطقه ای تهران در این زمینه کاربرد فراوانی خواهد داشت.

 

معرفی فروشگاه آنلاین

اگر به تازگی برای کسب و کار خود، وب سایت یا واحد فروش آنلاین راه اندازی کرده اید، می توانید به واسطه بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای این اقدام خود را اطلاع رسانی نمایید. برای مثال هنگامی که یک فروشگاه خانگی عسل، مربا یا دسر شروع به کار می کند. بدین شیوه می تواند خود را به افراد ساکن در محله های مختلف معرفی کرده و بدین شیوه کسب و کار خود را رونق ببخشد.

بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای چه نتیجه ای به همراه خواهد داشت؟
اگر می خواهید کسب و کار خود را گسترش داده یا آن را رونق ببخشید، می توانید از بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای استفاده نمایید. برای مثال، ایجاد امکان ارسال رایگان محصولات، جشنواره های مناسبتی یا تخفیف ویژه روز های هفته جزو استراتژی هایی هستند که برای رسیدن به سودآوری بیشتر به کار برده می شوند.

بازاریابی اس ام اس

یکی از بهترین شیوه ها برای انجام اطلاع رسانی و تبلیغات پر بازده، بازاریابی اس ام اس با ارسال منطقه ای است.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

خانهپنل smsواتس اپتماس